قوانین و مقررات کاربری

ماه 1 ) تعاریف و اصطلاحات :
 • بنیانگذاران : الهه محققی، قاسم رستگار لاریکه نسبت به ارائه خدمات یونیزیم اقدام می کنند.
 • یونیزیم : سرویسی که جهت ارائه خدمات محتوایی به شاغلین صنعت و افراد جویای کار، به کاربران ارائه شده است .
 • اپلیکیشن یونیزیم : خدمات نرم افزاری که توسط بنیانگذاران به کاربران ارائه می گردد.
 • اپلیکیشن : نرم‌افزار متعلق به بنیانگذاران که به منظور استفاده از خدمات یونیزیم یا اپ حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری موسسیننرم‌افزار متعلق به بنیانگذاران که به منظور استفاده از خدمات یونیزیم یا اپ حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری موسسین اعطا می‌شود.
 • قرارداد خصوصی : توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین بنیانگذاران و کاربر یا طرف‌های تجاری بنیان گذاران ، جهت بهره‌برداری
 • کاربر : شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از افراد استفاده کننده از اپلیکیشن و تولید کنندگان محتوا که برابر شرایط و قوانین حاضر از طریق اینترنت به اپلیکیشن یونیزیم متصل می شوند و از آن بهرهمند میشود.
 • کاربران : از کاربر ارسال کننده محتوا و کاربر بیننده محتوا ، کاربران یاد می شود..
 • پروفایل : نمایه اختصاصی کاربر که پس از ثبت نام در اپلیکیشن یونیزیم ، بصورت خودکار برای کاربر ایجاد خواهد شد.
 • عکس پروفایل : تصویری از طرف کاربر در جهت اهداف متخلف نظیر زیبایی پروفایل و یا شناسایی بهتر توسط سایر کاربران در پروفایل قرار میگیرد..
 • کاربر بیننده محتوا : کاربری که از طریق اینترنت و تلفن همراه به اپلیکیشن یونیزیم متصل شده و توانایی دیدن محتوا را دارد.
 • کاربر تایید شده : کاربری که از طریق اینترنت و تلفن همراه به اپلیکیشن یونیزیم متصل شده است و دارای تیک آبی می باشد.
 • کاربر ارسال کننده محتوا : کاربری که از طریق اینترنت و تلفن همراه به اپلیکیشن یونیزیم متصل شده و میتواند در اپلیکیشن محتوا ارسال و ایجاد نماید.
 • محتوا : هر نوع داده ای با قالب متن ، صوت ، تصویر و ویدئو که در دسترس برای دانلود یا نشر روی گوشی موبایل باشد .
 • آی پی : شناسه یکتایی که کاربران به کمک آن به بستر اینترنت متصل خواهند شد و قابل پیگیری می باشد.
 • تبلیغات : محتوایی که بر اهداف تبلیغاتی و تجاری در اپلیکیشن نمایش داده خواهند شد و با عبارت " تبلیغ " که در پایین سمت راست درج خواهد شد، نمایش داده می شود .
 • طرف تجاری : اشخاص حقیقی و حقوقی که برابر قرارداد خصوصی ، حق بهره‌برداری موقت از اپلیکیشن نام تجاری خود یا مشترک با یونیزیم دارند.
 • حساب کاربری : حسابی که اشخاص برای استفاده از خدمات یونیزیم در اپلیکیشن ایجاد می کنند.
 • اعتبار : منظور از اعتبار سکه های موجود در حساب کاربری هرکاربر که در این قرارداد با عنوان " بادکوین " شناخته می شود و با انجام کارهایی قبیل پرداخت درون برنامه ای و یا مشاهده تبلیغات و سایرکارهای رایگان در اختیار کاربر قرار میگیرد.
 • اطلاعات محرمانه : اطلاعات هویتی که توسط کاربران در اپلیکیشن یونیزیم قرار داده می شود . اعم از اطلاعاتی که مستقیما توسط کاربران در یونیزیم قرارداده می شود و یا بصورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات یونیزیم یا اپ یونیزیم توسط موسسین یا طرف‌های تجاری تولید یا در اختیار موسسین قرار داده می‌شود.
 • قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون جرایم رایانه ای و رسیدگی به قوانین جرائم رانندگی
 
ماده 2 ) حساب کاربری :
2-1-  کاربران با ثبت نام در اپلیکیشن یونیزیم ، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن می پذیرند که شرایط و قوانین حاظر را بصورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی اش پذیرفته اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفاده از اپلیکیشن پس از هربار تغییر در شرایط و قوانین به معنی پذیرش تغییرات مذکور است . این قوانین برای مطالعه همه کاربران در سایت و اپلیکیشن یونیزیم در دسترس است .
2-2- برای استفاده از  خدمات یونیزیم یا اپلیکیشن یونیزیم لازم است که هرکاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد . کاربران برای استفاده از خدمات یونیزیم باید نام ، نام خانوادگی ، نام کاربری ( نام مستعار ) و شماره موبایل خود را در اپلیکیشن یونیزیم ثبت کنند.
تبصره 1 : کاربران در صورت تمایل به دریافت تیک آبی می بایست کد ملی و تصویر کارت ملی خود را در اختیار موسسین یونیزیم قرار دهند .
2-3- هیچ یک از کاربران حق استفاده ز ربات و نرم افزار مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت ، تکمیل اطلاعات ، ارسال پست ، تماشای پست و غیره را ندارند.
2-4- کاربران می پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق واقعیت ، صحیح و بروز کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و  به روز بودن اطلاعات است . در صورت اثبات خلاف این موضوع ، موسسین هیچگونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار و اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهند داشت .
2-5- کاربران بالای 18 سال موظف هستند تا با شماره موبایل متعلق به خودشان در اپلیکیشن یونیزیم ثبت نام کنند . در صورت عدم ثبت نام کاربر با شماره موبایل متعلق به شخص به کاربر ، موسسین هیچگونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم ثبت شماره موبایل صحیح نخواهند داشت .
2-6- کاربران زیر 18 سال موظف هستند تا با شماره موبایل متعلق به بستگان درجه یک ، پدر – مادر – برادر یا خواهر یالای 18 سال در اپلیکیشن یونیزیم ثبت نام کنند. در صورت عمد ثبت نام کاربر با شماره موبایل متعلق به اشخاصی غیر از اشخاص درجه یک ، موسسین هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات  ومشکلات ناشی از عدم ثبت شماره موبایل صیح نخواهند داشت .
ماده 3 ) استفاده از یونیزیم :
3-1- کاربران می پذیرند که در هنگام ارسال محتوا ، قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران را رعایت کرده و از ارسال هرگونه محتوای خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران اعم از توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی ، اداب و رسوم ، قومیت و مذاهب مختلف – محتوای حاوی الفاظ رکیک و ناشایست – تشویق کاربران به خشونت علیه زنان – تشویق به استفاده از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر – تشویق مسائل جنسی و ناهنجاری های جنسی – تشویق به آشوب علیه جمهوری اسلامی ایران – تشویق به انجام عملیات امنیتی علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران – تشویق به نژاد پرستی – تشویق به شیطان پرستی و غیره جداً خودداری نمایند.
نکته 1 : درصورت بروز هر یک از موارد ذکر شده در بند 1-3 و یا ثبت شکایت توسط اشخاص حقیقی و حقوقی از شخص ارسال کننده محتوا ، موسسین موظف به قراردادن آی پی و شماره موبایل شخص صاحب حساب کاربری در اختیار مراجع قانونی می باشند و کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری برعهده شخص صاحب آی پی و شماره موبایل حساب کاربری می باشد و هیچگونه مسئولیتی برعهده موسسین نمی باشد.
3-2- موسسین میتوانند در هر زمانی نسبت به حذف و یا انسداد موقت و یا دائم حساب های کاربری متخلف اقدام نمایند و موسسین هیچگونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از  حذف حساب کاربری کاربران بر عهده نخواهند داشت .
3-3- کاربران می پذیرند که از عکس پروفایل متناسب با دین – مذهب – فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی برای پروفایل خود استفاده کنند. رعایت حجاب کامل برای بانوان و رعایت عفت کامل برای آقایان در هنگام انتخاب و استفاده از عکس پروفایل الزامی است . همچنین کاربران حق استفاده از عکس پروفایل متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگری را ندارند.
نکته 1 : در صورت استفاده کاربر از عکس های پروفایل حاوی محتوای خلاف قوانین گفته شده در بند 3-3 ، موسسین میتوانند نسبت به حذف و یا تعویض عکس پروفایل اقدام کنند.
نکته 2 : در صورت بروز شکایت به جهت استفاده از عکس پروفایل نامناسب ، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری برعهده شخص صاحب حساب کاربری می باشد و هیچگونه مسئولیتی برعهده موسسین نمی باشد و موسسین موظف به قراردادن آی پی کاربر و شماره موبایل ثبت شده برای کاربر در اختیار مراجع قانونی می باشند.
3-4- کاربران می‌پذیرند که موسسین ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification  به عنوان راه ارتباطی با آنها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات یونیزیم را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.
3-5- موسسین یا طرف تجاری ممکن است کدهایی را به عنوان هدیه به کاربران ارائه کنند. با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار درصدی از مبلغ مورد نیاز برای خرید اعتبار کاسته شده  و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن یونیزیم اضافه ‌می‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها منوط به تشخیص و صلاحدید موسسین یا طرف تجاری بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربران حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهند داشت.
3-6- کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند - حتی اگر موسسین در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد - مگر اینکه موسسین رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.
3-7- کاربران می‌پذیرند اعتبار و بادکوینی که در حساب کاربری خود دارند مستقل از روش کسب قانونی آن (اگر در نتیجه افزایش موجودی از طریق درگاه بانک یا وارد کردن کدهای تخفیفی که موسسین در اختیار آنها قرار داده یا هر روش دیگری که مورد تایید موسسین باشد) فقط برای استفاده در یونیزیم قابل استفاده است و امکان تبدیل آن به وجه و دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
3-8- کاربران می‌پذیرند کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا بادکوین به آن‌ها داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که موسسین یا طرف تجاری برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای آن‌ها محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار بر اساس شرایط کد اختصاص داده شده، تغییر دهد یا در صورت لزوم آن‌ها را باطل کند. هم‌چنین در صورتی که موسسین تشخیص دهد، اعمال این کد به علت خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است، می‌تواند این کدها یا مبلغ اعتبار یا بادکوین که در نتیجۀ استفاده از آن به حساب کاربر افزوده شده را باطل یا حذف کند.
3-9-  مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات یونیزیم به عهدۀ کاربران است.
3-10-  کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی یونیزیم را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.
3-11- خدمات یونیزیم ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که موسسین یونیزیم کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند و یونیزیم مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
3-12- کاربران متعهد می شوند که حساب کاربری خود را در اختیار اشخاص دیگری قرار ندهند . درصورتی که کاربران حساب کاربری خود را در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگری قرار دهند و در صورت انجام تخلف توسط آن شخص در حساب کاربری ، کاربر صاحب حساب کاری متخلف شناخته خواهد شد و کلیه عواقب حقوقی و کیفری برعهده شخص صاحب حساب کاربری خواهد بود .
3-13- کاربران می پذیرند که درهر زمان و بنا به هر دلیلی اعم از فنی و یا نقض قوانین ، موسسین میتوانند نسبت به حذف و یا ویرایش محتوای ارسالی و ثبت شده توسط آنها در اپلیکیشن یونیزیم اقدام نمایند.
3-14- کاربران می پذیرند که موسسین میتوانند از محتوای ارسالی توسط انها در اپلیکیشن یونیزیم جهت اهداف تجاری ، خیرخواهانه ، تبلیغاتی و غیره استفاده کنند و کاربر ارسال کننده آن محتوا هیچگونه ادعایی نسبت به این موضوع ندارد.
3-15- درصورتی که کاربر یا کاربران از محتوای ایجاد شده توسط کاربر یا کاربران دیگر در اپلیکیشن یونیزیم در جهت اهداف تجاری – خیرخواهانه – تبلیغاتی و غیره استفاده کنند ، هیچ مسئولیتی برعهده موسسین نمی باشد. اما کاربر میتواند با طرح شکایت و ارسال آن به مراجع قانونی نسبت به برخورد قانونی با کاربر نشر دهنده اقدام نمایند . کلیه مراحل و مراتب انجام شکایت قانونی برعهده شخص کاربر می باشد و هیچگونه عواقبی برعهد موسسین و اپلیکیشن یونیزیم نمی باشد.
3-16- کاربران می پذیرند که هچگونه ادعایی نسبت به کم یا زیاد بودن میزان دنبال کنندگان – دنبال شوندگان – بازدید از محتوا – پسندیدن محتوا – نظرات – ذخیره – اشتراک گذاری نخواهند داشت .
3-17-  محتوای ارسالی توسط کاربران بر اساس الگوریتم های خاص که همگی جز اسرار محرمانه موسسین و اپلیکیشن می باشند ، در معرض دید کاربران قرار خواهند گرفت . کاربران میپذیرند که هیچگونه ادعایی نسبت در معرض دید قرار گرفتن یا نگرفتن و میزان آن در مورد محتوای ارسالی خود و یا سایر کاربران را نداشته باشند.
3-18- کلیه جلسات حضوری و آنلاین – سمینار ها – همایش – جشن – رویداد - مسابقات و غیره توسط بخش " رویدادها " که در اپلیکیشن قراردارد به اطلاع کاربران خواهد رسید. کاربران موظف هستند تا بر اساس اطلاعات مندرج در بخش " رویدادها "  نسبت به شرکت در آن اقدام کنند. درصورت اعلام هرگونه رویدادی خارج از بخش اعلام شده ، آن رویداد فاقد اعتبار خواهد بود و مسئولیت شرکت در ان برعهده شخص کاربر می باشد.
3-19- استفاده از نام کاربری مجاز که حاوی کلمات و حروف انگلیسی می باشند برای تمامی کاربران الزامی می باشد. درصورت استفاده کاربر از نام کاربری که دربند 1-3 که آنها موارد غیرقانونی اعلام شده است ، موسسین می توانند نسبت به حذف و یا تعویض نام کاربری ، بدون اطلاع کاربر اقدام کنند.
3-20- درصورت استفاده کاربر از نام کاربری که متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی – موسسه یا برند خاصی باشد ، موسسین میتوانند نسبت به حذف و یا تعویض نام کاربری بدون اطلاع کاربر اقدام کنند . همچنین کلیه عواقب حقوقی و کیفری بر عهده کاربر می باشد و هیچگونه مسئولیتی برعهده یونیزیم و یا موسسین نخواهد بود.
3-21- ممکن است در روند فعالیت کاری اپلیکیشن یونیزیم ، مسابقاتی برگزار شود . تمامی این مسابقات مطابق با قوانین جمهوری اسلامی می باشد و از هرگونه انجام مسابقات قمار و یا شبه قمار پرهیز شده است . درصورت برنده شدن کاربر در مسابقات ، جایزه فقط به شخص کاربر با ارائه کارت ملی برای افراد بالای 18 سال و ارائه شناسنامه کاربر – شناسانه و کارت ملی قیم قانونی برای افراد زیر 18 سال میسر می باشد.
3-22- مالکیت محتوای ارسالی همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آن‌ها در اپلیکیشن یونیزیم کاربران این حق را به موسسین یا طرف تجاری می‌دهند که اطلاعاتی را که از حالت محرمانه خارج شده است، منتشر کنند و یا به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کنند.
3-23- در اپلیکیشن یونیزیم ، محتوایی تحت عنوان تبلیغات نمایش داده خواهد شد.  این محتوا از آژانس های تبلیغاتی دیگر گرفته شده و در یونیزیم نمایش داده می شود . موسسین و طرف های تجاری هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای نمایشی تخت عنوان تبلیغات ندارند .
3-24- کاربران می پذیرند که ارسال درخواست برای دریافت تیک آبی ( تایید حساب ) به منزله دریافت قطعی تیک آبی نخواهد بود . درخواست ها پس از بررسی توسط موسسین یا طرف های تجاری و بر اساس صلاحدید موسسین به کاربران اهدا خواهد شد.
ماده 4 ) هزینه ها و پرداخت :
کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات اپلیکیشن به موسسین یا طرف تجاری می‌پردازند وجود ندارد. موسسین و طرف تجاری مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع موسسین و طرف تجاری برسانند.
ماده 5 ) مسئولیت یونیزیم :
5-1- موسسین و طرف‌ تجاری با تمام امکانات خود از جمله پشتیبانی پست الکترونیک به ادرس support@unizym.com نسبت به برطرف کردن اشکالات فنی در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهند کرد.
5-2- موسسین و طرف تجاری می کوشد تا پایش تصادفی بخشی از محتوای ارسالی کاربران ، محیطی امن و مناسب با فرهنگ – آداب و رسوم ایرانیان در اپلیکیشن یونیزیم ایجاد کنند. طبیعتاً مقداری از محتواهای موجود در یونیزیم مشمول موارد ذکر شده در بند 1-3 می باشند . تمامی این نوع محتواها بصورت ناخواسته در یونیزیم قرار گرفته است . موسسین و طرف های تجاری موظف هستند تا پس از دریافت گزارش مشکل از طرف کاربران نسبت به حذف و یا ویرایش این نوع محتوا ها اقدام کنند.
5-3- در یونیزیم امکان ارسال گزارش در مورد نقض قوانین محتوای ارسالی کاربران وجود دارد. موسسین و طرف تجاری موظف هستند تا در مدت زمان 48 ساعت نسبت به گزارش های ارسال شده توسط کاربران بررسی های لازم را انجام داده و تصمیمات لازمه را اتخاد نمایند .
5-4-  موسسین و طرف تجاری برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کنند، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.
5-5- اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد موسسین و طرف تجاری محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، موسسین مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست، مگر به حکم قانون.
5-6- چنان‌چه هر یک از کاربران بادبو در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق پست الکترونیک support@unizym.com به واحد پشتیبانی یونیزیم مطرح کنند. موسسین یا طرف تجاری پیگیری لازم را بنا به مورد انجام خواهد داد و تلاش خود را جهت حل و فصل مشکل به وجود آمده به عمل خواهند آورد.
5-7- همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران درباره نحوه و شرایط ارائه خدمات یونیزیم و استفاده از از یونیزیم در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران میتوانند با مراجعه به بخش مربوطه نسبت به مطالعه ان اقدام نمایند. همچنین در صورت بروز هرگونه ابهام نسبت به موارد ذکر شده کاربران میتوانند از طریق پست الکترونیک پشتیبانی به آدرس support@unizym.com  اقدام نمایند.
ماده 6 ) مسئولیت کاربران :
6-1- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات یونیزیم) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و موسسین و طرف تجاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهند داشت. موسسین و طرف تجاری می‌توانند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورند.
6-2-  هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های موسسین یا طرف تجاری شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. موسسین یا طرف تجاری این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
6-3-  کاربران مکلف به رعایت کلیه شرایط و قوانین منتشرشده در اپلیکیشن و سایت طرف تجاری استفاده‌کننده از خدمات یونیزیم هستند و در صورت نقض تعهدات و شرایط مذکور مسئول پذیرش کلیه آثار ناشی از تخلف در قبال طرف تجاری خواهند بود.
ماده 7 ) موارد فنی :
7-1-  کاربران حق ندارند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code نرم‌افزار یونیزیم شامل دیکامپایل Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
7-2- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌هایFraming  یا Mirroring و روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از یونیزیم را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار یونیزیم یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
7-3-  کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
7-4-  کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از اپلیکیشن یونیزیم سامانه‌های مرتبط با یونیزیم انجام دهند.
 
ماده 8 ) قطع خدمات :
موسسین یا طرف تجاری به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران می تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات یونیزیم یا طرف تجاری خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، موسسین حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات یونیزیم را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
 
ماده 9)توافق از راه دور :
9-1-  کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به موسسین یا طرف تجاری، از طریق اپلیکیشن یونیزیم به‌عمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.
9-2- حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر دارای حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده حساب کاربری، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آنها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ کاربران غیر قابل استماع و مردود است.
9-3- کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف موسسین یا طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
9-4-  کاربران با عضویت در اپلیکیشن یونیزیم استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.
9-5- کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط موسسین یا طرف تجاری جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق اپلیکیشن، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و  تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.
9-6- با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه موسسین و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.